Tok kalmak için tükettiğimiz ve tokluk hissiyatıyla birçok diyetin ayrılmaz parçası olan yeşil elma kaç kalori besin değerine sahiptir?

Birçok insan yeşil elmayı sağladığı tokluk hissiyle bilmekte ve bu sebepten birçok ara öğün için önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Düşük kalorili besinler sınıflaması içerisinde de oldukça önemli bir yer tutan yeşil elma kaç kalori içermektedir ve içerdiği besin değerleri nelerdir?

Karbonhidrat 21 gram
Yağ Bulunmuyor
Protein Bulunmuyor

Yukarıda hesaplanan küçük yeşil elma toplamda 77 kalori içermektedir. İçerdiği diğer besin değerleri aşağıda sıralanmıştır.

Yeşil elmanın karbonhidrat değerleri

Küçük yeşil elmanın içerdiği karbonhidrat miktarı 21 gram
Diyet Lifi (Fiber) 3 gram
Şeker miktarı 15 gram

Yeşil elma içerisinde yağ bulundurmamaktadır.

21 gramlık küçük bir yeşil elma içerisinde toplamda 159 mg potasyum bulundururken, herhangi bir şekilde protein de içermemektedir.

Yeşil elma kaç kalori?

21 gramlık bir yeşil elma ortalama 77 kalori içermektedir. Bu yeşil elmayı tükettikten sonra edindiğiniz kaloriyi tüketebilmeniz için 11 dakika orta şiddette bisiklet sürmeniz veya 8 dakika koşmanız gerekmektedir.

Yine aynı doğrultuda tükettiğiniz bu yeşil elma günlük daha önceden size belirttiğimiz doğrultuda günlük almanız gereken kalori miktarı olan 2000 kalori‘nin 77 gramını üstlenir ve geriye toplamda 1923 kalori tüketmeniz için yer bırakır.

Yeşil elma ve vitamin

Yeşil elma bünyesinde vitaminleri de barındırmaktadır. Küçük bir yeşil elma %11 C vitamini, %1 A vitamini içermektedir. Tahmin edileceği üzere yeşil elma kalsiyum içermez.

Kilo vermek için yeşil elma

Kilo vermek için tavsiyeler başlığımızda doğru dozajda meyve tüketiminin olumlu yansımaları olacağını dile getirmiştik. Bu bağlamda yeşil elma tüketimi de hem düşük kalori miktarı hem de tokluk hissi itibariyle verimli sonuçlar sağlamaktadır.

Gözden kaçırma  Yeşil çay faydaları (Yeşil çay kalori)