starbucks az kalorili içecekler

Artık kahve içmediğimiz günleri gösterin desek, çoğumuzun hatırlamayacağı bir döneme denk gelecektir. Çünkü zaten Türk milletinin en sevdiği ve uğruna “kahve altı” şeklinde dilimize bir öğün ismi dahi eklemiş bu içecek ne kadar kalorili olabilir? Starbucks az kalorili içecekler sınıfında nasıl kahveler sunuyor?

Bunun için son yılların en popüler kahvecisi olan Starbucks’ın 100 kalori altındaki içeceklerini incelemekte fayda gördük.

Bkz: Kahve içmenin faydaları

Starbucks az kalorili içecekler hangileri?

Starbucks’ın birkaç sene içerisinde özellikle ülkemizdeki gelişimini görmemek imkansız. Firmanın çok sayıda bayisiyle beraber, dünyada en çok şubesinin bulunduğu ülkelerin başında Türkiye gelmektedir.

Avrupa ülkelerinde en çok Starbucks olan ikinci ülke Türkiye’dir. İlk sırada 1030 aktif şubesiyle İngiltere gelirken, Türkiye’de onu 470 şubesiyle takip etmektedir.

Hal böyleyken böylesine çok sevilen bir kahve zincirinin kahvelerine de kalorileriyle birlikte göz atmak gerekiyor. Starbucks az kalorili içecekler için oluşturduğumuz birkaç temel soğuk içeceği sizler ile paylaşıyoruz.

Iced Coffee kaç kalori? : 60 kalori

Cold Brew kaç kalori?: Bu kahve yavaş demleme prosedürüyle demlenen, kış aylarının en gözde kahvelerinden biri olup, sadece kendisiyle 5 kaloriden az bir değere sahiptir. Ancak süt ilavesi yapıldığında bu matematiksel veri 25 kalorinin biraz üzerine çıkar.

Iced Coffee Americano kaç kalori? : En temel ve tercih edilen kahvelerden biri olan Americano hem yaz aylarının hem de kış aylarının en gözde seçeneklerinden biri. Kışın buz parçacıklarıyla buluşan bu sert lezzet birçok kişinin vazgeçemediği bir içecek. Toplamda sadece 10 kalori olan bu içecek aynı zamanda tam anlamıyla da bir diyet dostu.

Teavana® Shaken Iced Tea kaç kalori? : Starbucks firmasının son yıllarda ürün gamının da geliştiğini görebiliyoruz. Firma kahve kültürünün yanı sıra çay gibi aperatif içecek kültürüne de imzasını atma gayretinde. Şeker kullansanız dahi toplamda 80 kalori (tek kahve şeker) değerine ulaşan bu çay, oldukça tercih edilesi.

Gözden kaçırma  Egzersiz Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı? Ne Yenmeli?

Caramel frappucino kaç kalori? : Karamelli olduğunu duyanlar için bu içeceğin az kalori vadettiğini söylesek herhalde birçok kişi için inandırıcılığı düşük olurdu. Ancak şaşırsanız da öyle. Hafif içim seçeneğini talep olarak iletirseniz toplamda 100 kalori tutarında bir içecek ile karşılaşmanız olası.

Iced Skinny Vanilla Latte kaç kalori? : Yaz aylarının çok bilinmese de en keyifli kahvelerinden biri de kendisi. Sadece 60 kalori olan tüketimiyle birçok insanın gözdesi denilebilir.

Cool lime kaç kalori? : Türkiye’de yaz ayıyla özdeşleşen yegane içecek hiç kuşkusuz Cool Lime’dır. Oldukça popüler olan içecek, hafifliğiyle, kendine has aromasıyla Türk toplumunda kabul görebilmiş durumda. Üstelik bu tercih bilinçli midir bilinmez ancak Cool Lime içenler farkında olmadan diyetine de özen göstermiş oluyor. Çünkü bir Cool Lime 45 kalori tutarına denk düşüyor.

Very Berry Hibiscus kaç kalori? : Özellikle kadın müşterilerin bolca tercih ettiği bu içecek, Cool Lime’ı aratmayacak bir diyet sevdalısı. Diyetinize sadakati tüm benliğiyle gösteren içecek sadece 65 kalori tüketmenize neden oluyor. Lezzetli tadı ve akıcı içimiyle bu değer oldukça iyimser.